Stratejik Plan

İnsan odaklı, şeffaf, katılımcı bir yönetim anlayışıyla, halkın bütününü kucaklamak için yola çıktık. Bu yolda Kartallı hemşehrilerimizin iş ve sosyal yaşamını güzelleştirmeyi, kültürlerini yaşatmayı, eğitimlerini bu kentte tamamlamayı, beraberinde Kartal'ın mevcut varlık değerleri sahil, orman ve meydanları öne çıkarmayı ve kenti yenilemeyi hedefledik.

Bu amaçla; en başta kültürel ve sosyal projeleri öne aldık ve hayata geçirmeye başladık. Özellikle yaşlıların, kadınların, gençlerin, çocukların, iş-insanlarının, engelli ve muhtaçların; sağlık, sanat, spor, kültür, eğitim, üniversite, barınma ve diğer temel ihtiyaçlarını karşılayabildikleri, güvenli ve huzurlu yaşam sürdürebildikleri bir kent oluşturmayı rehber edindik.

Kültürel ve sosyal hizmet veren kuruluşların, sanatçının, yazarın, sporcunun, kadının, üretenin ve okuyanın destekçisi olmaya devam edeceğiz. Kentte sosyal yardımlaşma ve dayanışma bilincini arttıracağız. Sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve diğer paydaşlarımızın katılımı ve desteğiyle ortak projeler ve yatırımlar yapacak, kamuyu, özel yatırımcıları ve girişimcileri destekleyeceğiz.

Toplumun tarih, kültür, milli ve manevi değerlerini ön planda tutarak özel anma günleri, sempozyumlar, geziler düzenleyeceğiz. Okulların, ibadet yerlerinin, muhtarlık binalarının iyileştirilmesine destek vereceğiz.

Kenti kuşatan plansız yapılaşmaya, kentin risk haritasını çıkararak, depremle yüz yüze kalan halkın yapıları için deprem dönüşüm ve kentsel yenileme projelerini hazırladık ve hayata geçireceğiz.

Marmara Denizi kıyısı ve Aydos ormanları arasındaki kentimize üniversite isteyerek, müze, sanatsal, kültürel ve sosyal tesisler, iş merkezleri, meydanlar, yollar ve kentte ihtiyaç duyulan diğer yapıları katarak, mimarisi estetik açıdan yenilenmiş, ekolojik bir kent oluşturacağız.

Kartallıların nefes alacakları, piknik yapacakları, içinde gezip, eğlenip hoş vakitler geçirecekleri Kartal‟a ait Aydos ormanı, deniz kıyısı, sahildeki meydanı ve diğer meydanları ile gezilen, eğlenilen, oturulabilen, cazip özel yatırımları içine çekebilen, hayvanların barınma ve sağlığını önemseyen, daha iyi yaşanabilir bir kent planladık.

Katılımcı, şeffaf yönetim anlayışı içinde; vatandaşa, çalışana, üretene saygı ve nezaketle, yatırım ve hizmetlere devam ile; emek, katkı sunmuş ve sunacaklara, Belediye yöneticilerine, çalışanlarına, meclisimize ve Kartallı hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum.

Op.Dr. Altınok ÖZ
Kartal Belediye BaşkanıAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.