Performans Programı

Değerli Kartallı Komşularım,

Göreve başladığımız günden bugüne sizlere verdiğimiz sözleri yerine getirmek ve siz değerli komşularımızın mutlu bir Kartal’ın paydaşı olmasını sağlamak için durmadan çalışıyoruz.

Yasa ile kamu idarelerine kalkınma planları, programlar, ilgili mevzuat ve benimsedikleri temel ilkeler çerçevesinde geleceğe ilişkin misyon ve vizyonlarını oluşturmak, stratejik amaçlar ve ölçülebilir hedefler saptamak, performanslarını önceden belirlenmiş olan göstergeler doğrultusunda ölçmek ve uygulamanın izleme ve değerlendirmesini yapmak amacıyla, katılımcı yöntemlerle stratejik plan hazırlama görevi verilmiştir.

Bu doğrultuda, sosyal, şeffaf ve adil belediyecilik anlayışımızın gereği olarak, Belediyemizin 2020-2024 Stratejik Planı’nı mahalle toplantılarımızda siz komşularımız ile görüşerek ve diğer iç ve dış paydaşlarımızın görüş, öneri ve taleplerini alarak hazırladık. Sevgi ve dostlukla ördüğümüz hizmet anlayışımızı hazırladığımız bu plan çerçevesinde sürdürüyoruz.

Beş yıllık proje ve faaliyetlerimizi içeren yol haritamızın belirlendiği stratejik plan kapsamında, kamu bütçemizin önümüzdeki süreçte nasıl kullanılacağı da oldukça önem arz etmektedir. Çünkü yönetim anlayışımız ve ilgili yasalar gereği; orta ve uzun vadede odaklanmak istediğimiz önceliklerin belirlenerek kaynak tahsisinin stratejik önceliklere göre yapılmasını ve sonunda hesap verilebilir olmasını oldukça önemsiyoruz.

Bu anlayışla, Kartal Belediyesi olarak 2020-2024 Stratejik Planı’nda belirtilen orta ve uzun vadeli amaç ve hedeflere ilişkin hazırladığımız 2020 yılı Performans Programı’nı sizlere sunuyoruz. Elinizdeki bu rehber ile önümüzdeki yıl yapacağımız faaliyetlerin bütçe ile ilişkisini ortaya koyarak mali saydamlığın ve hesap verme sorumluluğunun yerine getirilmesini sağlamış bulunmaktayız.

Stratejik Yönetim anlayışını benimseyen bir belediye olarak, Kartal’ın daha huzurlu, daha mutlu ve daha güzel bir yaşam haline gelmesi için hizmet alanımızı toplumun her kesimine ve her mahallemize adil olarak yansıtacağız.

Her zaman söylediğimiz gibi; Büyük ailemiz Kartal’ın ihtiyaç, sorun ve taleplerinin giderilebilmesi için şahsım ve tüm çalışma arkadaşlarım ile birlikte üstün gayretle çalışacağız. Hizmete başlayan Komşu İletişim Merkezimiz ile 7/24 ulaşılabilir bir belediye olacağız. Kariyer Merkezi birimimiz işsizlik sorunu ile mücadelede önemli bir başvuru ve çözüm noktası haline gelecek.

Daha yeşil, daha mavi bir kent olacağız. Daha üretken, daha çalışkan bir belediye olacağız. Kartal’a artı değer katacak her çalışmanın destekçisi olacağız.

Güzel ve huzurlu günleri birlikte yaşamak dileğimle…

 

Gökhan Yüksel
Kartal Belediye BaşkanıAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.