KARTAL BELEDİYESİ KADIN DANIŞMA MERKEZİ

Kuruluş: 2010

Kadın Danışma Merkezi Nedir ?

Kadın Danışma Merkezi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak 2010 yılında ilk olarak Hürriyet Mahallesi Kültür Merkezinde hizmete girmiştir. Kartallı kadınların merkez faaliyetlerine erişimini kolaylaştırmak amacıyla mahallerde şubeler şeklinde yaygınlaştırılmaya devam edilmektedir. Bu kapsamdan Soğanlık ve Uğur Mumcu Kültür Merkezinde olmak üzere 2 şubesi bulunmaktadır.

Kadın Danışma Merkezi, kadınların hiçbir ayrım gözetmeksizin hangi ekonomik seviyede ve sosyal statüde olursa olsun kolaylıkla başvurabildikleri, ihtiyaçları doğrultusunda psikolog, pedagog ve sosyologlardan farklı alanlarda eğitim ve danışmanlık hizmeti alabildikleri bir merkezdir.

2010-2016 yılları arasında merkezimize 1401 kişi başvurmuş, 6915 seans terapi uygulanmış ve 359 kişiye hukuki destek ve pedagojik destek verilmiştir.

Merkezimizde Kimlere Hizmet Veriyoruz?

Hiçbir ayrım gözetmeksizin hangi ekonomik seviyede ve sosyal statüde olursa olsun merkez faaliyetlerinden faydalanmak isteyen Kartallı tüm kadınlar ve 18 yaş altı çocukları

Merkezimizin Çalışma İlkeleri Neler ?Merkezden Hangi Konularda Destek Alabilirim?Bize Nereden ve Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Merkezimizden yararlanmak isteyen kadınlarla birebir görüşülür, ihtiyaçları tespit edilir ve ilgili programlara ve Kadın Danışma Merkezi şubesine yönlendirilir. Merkezimizde gerçekleştirilen tüm görüşmeler gizli tutulmaktadır ve ücretsizdir.

Aşağıdaki numaradan veya e-mail ile bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz:

Kadın Danışma Merkezi ( Merkez Ofis)
Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi, Kat 2 (0216) 280 64 06
kadindanismamerkezi@kartal.bel.tr

Kadın Danışma Merkezi Uğur Mumcu Şubesi:
Uğur Mumcu Mahallesi yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi, Giriş kat
Kadın Danışma Merkezi Soğanlık Şubesi:
Soğanlık Kültür Merkezi, Kat 1Anasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.