SPORSEVERLER, KARTAL BELEDİYESİ’NİN ‘SABAH SPORU’ ETKİNLİĞİNDE BULUŞUYOR

06.07.2020

Kartal Belediyesi’nin “Sağlıklı Yaşam, Bilinçli Spor” etkinliği ile Kartallı sporseverler, bu yaz da ilçenin 4 farklı açık hava noktasında, uzman eğitmenler eşliğinde, sosyal mesafe kuralları gözetilerek spor yapıyor.  

04 Temmuz  - 01 Kasım tarihleri arasında her hafta sonu tekrarlanacak etkinlikte sporseverler, uzman eğitmenler eşliğinde sosyal mesafe kuralları gözetilerek egzersiz yapıyor.  Kartal’da aynı anda 4 farklı noktada spor yapılmasını hedefleyen etkinliğin ilki, 04 Temmuz Cumartesi günü sabah 08.00 – 09.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Uğur Mumcu Adnan Kahveci Parkı, Yakacık Bayram Demirkol Parkı, Cevizli Komşuluk ve Dayanışma Parkı, Dragos Amfi Tiyatro’da yapılan etkinliğe, Kartallılar yoğun ilgi gösterdi. Uzman eğitmenlerin eşlik ettiği sabah sporunda sporseverlerin; şapka, su, dezenfekten ve maske gibi ihtiyaçları da Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından karşılandı. 

Sahilde spor yapmak için gelenlerin de katılımıyla sayıları artan sporcular, eğitmenin gösterdiği hareketleri sırayla yaparak ter döktü. Belirli bir sıralama ile spor yapan vatandaşlar için sakatlanma riski de azaltılmış olurken, etkinliğin sonunda isteyen vatandaşların tansiyon ölçümleri de yapıldı.  Spor yapan vatandaşların sıcaktan etkilenmemeleri için sabah serinliğinde yapılan “Sağlıklı Yaşam, Bilinçli Spor” etkinliği, 1 Kasım 2020 tarihine kadar her hafta sonu 4 farklı noktada devam edecek.Anasayfaya git.

Son 50 HaberAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.