“SESSİZ ŞİDDET” ADLI KONFERANS KARTAL’DA DÜZENLENDİ

16.01.2020

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Ocak ayı etkinlikleri kapsamında Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde ‘Sessiz Şiddet’ adlı konferans düzenlendi. 

“Hesaplanmış Sessiz Manipülasyon Boyutuyla İşlenen Suçlar ve Yasal Boyut” adlı kitap ile aynı adı taşıyan konferansta kitabın yazarı ve Avukat Serra Taşköprü, hazırladığı sunumda şiddetin türleri, kökeni, psikolojik manipülasyon ve özellikle sessiz kalınarak uygulanan şiddet hakkında konuştu.

“Bazen sessizlik suç işleme yöntemidir dersem, buna hemen inanır mısınız?” diyerek katılımcılara sorular yönelten Taşköprü, bu durumun inanması güç olsa da imkânsız olmadığını, sessiz kalarak birçok suç işlenebileceğini ve maruz kalanın birçok suça sürüklenerek birçok suçun da faili olabileceğini belirtti. “Başka bir deyişle yönlendirme gücünden dolayı bu bir sessiz manipülasyondur. Söz gümüşse, sükût altındır deyişinin zıttı bir gerçeği gözler önüne seriyoruz.” Diyerek bazen sükûtun altın değil, madalyonun karanlık ve görünmeyen yüzü olduğunu seyircilerle paylaştı.

İnteraktif olarak yapılan konferansta bir yandan da dinleyicilerin merak ettikleri soruları cevaplayan Taşköprü, kitabından örnekler vererek sessiz şiddetin boyutlarından ve sonuçlarından bahsetti.

Konferansın sonunda Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, sunumu için Serra Taşköprü’ye teşekkür ederek Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen kendisine bir plaket takdim etti.
 


Anasayfaya git.

Son 50 HaberAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.