KARTALLI ŞEHİT MAHMUT MÜCAHİT ÜLGEN İLK ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE UNUTULMADI

06.01.2020

Irak’ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde PKK terör örgütüne yönelik yürütülen harekât sırasında şehit düşen Kartallı Uzman Onbaşı Mahmut Mücahit Ülgen (1996) şahadetinin 1. yıl dönümünde Kartal’da anıldı.

4 Ocak 2019 günü şehit düşen ve Kartal Hürriyet Mahallesi Kurfalı Şehitliği’ne defnedilen Mahmut Mücahit Ülgen için öğlen namazını müteakip anma töreni düzenlendi. Törene şehidin ailesinin ve yakınlarının yanı sıra Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Kartal’daki mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Şehitlikteki törende 4 farklı imam tarafından Şehit Uzman Onbaşı Mahmut Mücahit Ülgen’in ruhu için Kur’an okundu ve dualar edildi. Yaklaşık yarım saat süren Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından okunan Fatiha duası ile tören sona erdi. Mezarın başına gelerek Şehit Mahmut Mücahit Ülgen için dua eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, daha sonra yine aynı şehitlikte bulunan ve farklı tarihlerde şehit düşen Kartallı askerler Koray Karaca ve Şükrü Bayrakçı’nın mezarlarını da ziyaret ederek dua okudu. Şehitlikteki törenin ardından törene katılanlara lokum ikram edildi. 


Anasayfaya git.

Son 50 HaberAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.