KARTAL BELEDİYESİ GENÇLİK SENFONİ ORKESTRASI KURULDU

25.11.2019

Kartal’da yaşayan çocuk ve gençlerin; resim, müzik ve sahne sanatları alanında eğitim gördüğü ve açıldığı günden bu yana ulusal ve uluslararası başarılarıyla adından söz ettiren Kartal Belediyesi Sanat Akademisi, bünyesine Gençlik Senfoni Orkestrası’nı kazandırdı.

23-24 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen orkestra seçmeleri, Prof. Dr. Cihat Aşkın başkanlığında Kartal Belediyesi Sanat Akademisi öğretmenleri Yasin Kula ve Alihan Zeytinci’den oluşan bir jüri tarafından yapıldı. Çeşitli alanlarda 87 kişinin katıldığı seçmelerde, 34 kişi orkestrada yer almaya hak kazandı.

Orkestra, İlk Konserini Vermeye Hazırlanıyor

Bir orkestra akademisi şeklinde devam edecek olan seminerleri takiben yapılacak provalar ile orkestra, ilk konserini 20 Aralık’ta Kartal’da Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde vermeye hazırlanıyor.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in inisiyatifi ile kurulan orkestranın ilk konserinde Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nin Genel Sanat Yönetmeni piyanist Cana Gürmen ve keman virtüözü Cihat Aşkın’ın yanı sıra; ünlü şef Hakan Şensoy’un yönetiminde Nevit Kodallı, Mozart ve Vivaldi’nin eserleri yer alacak. Konserde ayrıca Sanat Akademisi Öğrenci Orkestrası ve Korosu ile uluslararası ödüllü Perküsyon Grubu da sahne alarak katılımcılara muhteşem bir müzik şöleni yaşatacak.
 
"KARTAL BELEDİYESİ GENÇLİK SENFONİ ORKESTRASI KAZANANLARI" 

KEMAN
ŞEHRİ ALARA HEKİMOĞLU
SUDENAZ KESKİN
NİL SEDNA ESKİKÖY
AYŞE NAZ ZEKA
OYA ERMETİN
MURAT BİRDAL
UMUT DENİZ SİPAHİOĞLU
HAYRİYE DİLAN KARAYILAN
GÜRAY KÖŞKER
EYLÜL ÇAĞLAR
AYLİN İDİL İREY
GÖKÇE NUR TÜRKMEN
SUDE ÖZ
HÜLYA ÖZKAN
SÜLEYMAN NUR TÜTÜNCÜ
ELİF NİL ÇETİNAY
ELİF ERSAN
ZÜLAL BEKTAŞ
BEGÜM KARAER
PELİN KAYGÜN
NİSA ÖZTÜRK


VİYOLA
CEREN YILMAZ

VİYOLONSEL
ŞEVVAL ELALTUNTAŞ
EKİNSU POLAT
ALİM ARDACAN EKMEKÇİ


FLÜT
DİLAY ÇAVDAR
MELİKE ECEM ALPAY
CEYDA AKBUĞDAY
DAMLA NUR BULAN


KLARNET
KAYRA DENİZ GÜLBEYAZ


OBUA
CEYDA FİŞENK

BAĞLAMA /HALK MÜZİĞİ
FIRAT ÇAKIR


PİYANO
SERRA TAŞDELEN


VURMALI ÇALGILAR
SELİM DAĞLI
Anasayfaya git.

Son 50 HaberAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.