‘CUMALIKIZIK’ RESİM SERGİSİ, HASAN ALİ YÜCEL KÜLTÜR MERKEZİ’NDE AÇILDI

16.09.2019

Ressam, şair-yazar Raif Zor’un Bursa’nın tarihi köylerinden biri olan Cumalıkızık’ı resmettiği eserlerden oluşan sergisi, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 

Sanatçının 25. kişisel sergisi olan Cumalıkızık Sergisi’nin açılışı için tören düzenlendi. Ressam, şair-yazar Raif Zor’un sanatçı dostlarının katıldığı sergide Domane Dersim müzik grubu, kısa bir dinleti verdi. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergini açılışında konuşan Raif Zor: “Cumalıkızık, bazı insanlar için bir köy, bir küme olabilir; ancak benim için tarihin, mimarinin ve sosyal yaşamın kaynaştığı bir sanat eseridir. Eserlerimizi dostlarımızla paylaşmamız hususunda bizlere destek olan başta Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel olmak üzere tüm Kartal Belediyesi ailesine teşekkür ediyorum. Kara kalem taramalarından ve 1 yıllık bir emeğin neticesinde oluşan sergimize, tüm sanatsever dostlarımızı bekliyoruz.” dedi.

Cumalıkızık sergisi, 1 hafta boyunca sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.


Anasayfaya git.

Son 50 HaberAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.