KARTAL BELEDİYESİ, ENGELLERİ KALDIRMAYA DEVAM EDİYOR

05.09.2019

Kartal'ın Uğurmumcu Mahallesi'nde üç engelli vatandaşın yaşadığı Doruk Apartmanı'nın girişine, Kartal Belediyesi tarafından engelli rampası yapılıyor. Apartmanda yaşayan engelli vatandaşları ziyaret eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, engellilerin günlük hayatta yaşadıkları sorunları ilk ağızdan dinleyerek, vatandaşlara moral verdi.


Engelli vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak için sürekli çalışacaklarını ifade eden Başkan Gökhan Yüksel, "Engellilerimizin başkalarına gereksinim duymadan yaşamlarını sürdürmeleri, çalışma hayatına katkıda bulunmaları ve toplumumuza faydalı bireyler olmaları bizim önceliğimizdir. Kartal'da sosyal demokrat belediyecilik anlayışımız yeni dönemde artarak devam edecek. Belediyemiz, engellilerimizin sorunlarına çözümler üreterek onları yalnız bırakmayacak." dedi.


Yürüme engeli olan ve tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşların yardıma muhtaç duymadan, kendi başlarına giriş ve çıkış yapabilmeleri için yapılan engelli rampasıyla, engelli vatandaşların hayatlarının kolaylaştırılması amaçlanıyor.


Anasayfaya git.

Son 50 HaberAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.