KARTAL BELEDİYESİ, 4 FARKLI NOKTADA SABAH SPORU BAŞLATTI

08.07.2019

Kartal Belediyesi tarafından başlatılan “Sağlıklı Yaşam, Bilinçli Spor” etkinliği ile vatandaşlar, Kartal’ın 4 farklı noktasında uzman eğitmenler gözetiminde spor yapmaya başladı.  

06 Temmuz  - 06 Ekim tarihleri arasında her hafta sonu tekrarlanacak etkinlikte vatandaşlar, uzman eğitmenler gözetiminde spor yapacak.  Kartal’da aynı anda 4 farklı noktada spor yapılmasını hedefleyen etkinliğin ilki 06 Temmuz Cumartesi Günü Sabah 07.00 – 09.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Kordonboyu Palmiye Cafe Yanı, Esentepe Mehmet Ali Büklü, Uğur Mumcu Adnan Kahveci Parkı ve Yakacık Bayram Demirkol Parkı’nda yapılan etkinliğe, Kartallılar büyük ilgi gösterdi. Uzman eğitmenlerin eşlik ettiği sabah sporunda vatandaşların şapka, su, mat gibi ihtiyaçları da Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından karşılandı. 

Her yaştan Kartallının sporla buluşabilmesi, sağlıklı ve zinde olabilmesi için Başkan Gökhan Yüksel’in öncülüğünde çalışmalarını sürdüren Kartal Belediyesi’nin başlattığı “Sağlıklı Yaşam, Bilinçli Spor” etkinliği, aynı anda 4 farklı noktada başladı. Kartal Esentepe Mahallesi’nde bulunan Mehmet Ali Büklü Parkı, Yakacık Mahallesi Bayram Demirkol Parkı, Uğur Mumcu Mahallesi Adnan Kahveci Parkı ve Kordonboyu Mahallesi Sahil Parkı’nda sabah 07.00 – 09.00 saatleri arasında başlayan etkinlikte uzman eğitmenler, öne ısınma hareketlerine başladı. 

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği sabah sporunda Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü; sporcuların üzerinde hareketleri kolaylıkla yapacakları mat, su, şapka gibi ihtiyaçları karşıladı. Sporcular için ayrıca sağlık görevlisi de hazır bulundu. Sahilde spor yapmak için gelenlerin de katılımıyla sayıları artan sporcular, uzman eğitmenin gösterdiği hareketleri sırayla yaparak ter döktü. Belirli bir sıralama ile spor yapan vatandaşlar için sakatlanma riski de azaltılmış olurken etkinliğin sonunda isteyen vatandaşların tansiyon ölçümleri de yapıldı.  Spor yapan vatandaşların sıcaktan etkilenmemeleri için sabah serinliğinde yapılan “Sağlıklı Yaşam, Bilinçli Spor” etkinliği, 6 Ekim 2019 tarihine kadar her hafta sonu 4 farklı noktada tekrarlanacak. Anasayfaya git.

Son 50 HaberAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.