Kartal'da kardeşlik bağlarının güçlendiği sofralar

30.05.2019

Ramazan kültürünü sokak iftarlarıyla yaşatan Kartal Belediyesi, binlerce komşuyu aynı sofranın etrafında buluşturmaya devam diyor. Karlıktepe Mahallesi'nde düzenlenen iftar programına katılan vatandaşlar, usta sanatçıların rol aldığı tiyatro oyunu ile keyiflendi.

Her yaştan binlerce Kartallı, iftar sofralarında ramazanın bereketini hep birlikte yaşıyor. Kartal Belediyesi'nin komşuluğu pekiştirmek amacıyla mahallelerde kurduğu iftar sofraları, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. 

Bu kapsamda düzenlenen iftar programlarından bir diğeri Karlıktepe Mahallesi'nde, Ayça Sokak'ta gerçekleştirildi. İftara Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar masalarını tek tek gezerek vatandaşların ramazan ayını tebrik eden Başkan Gökhan Yüksel, yoğun katılımdan dolayı memnuniyetini dile getirdi. Aileleri ile birlikte iftara gelen miniklerle özel olarak ilgilenen Başkan Gökhan Yüksel, onlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Ezanın okunmasıyla mahalleliler aynı sofrada orucunu açtı. İftarın ardından ünlü sanatçılar Süha Uygur ve Cengiz Küçükayvaz'ın oyuncuları arasında bulunduğu 'Şehr-i Şahane Kumpanyası' adlı tiyatro oyunu sahnelendi.


Anasayfaya git.

Son 50 HaberAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.