DOĞA DOSTU ÖĞRENCİLER, KARTAL BELEDİYESİ SERASINI ZİYARET ETTİ

30.05.2019

TEMA Vakfı gönüllüsü öğrenciler, düzenlenen eğitim gezisinde Kartal Belediyesi Serası’nı ziyaret etti ve seradaki işleyiş hakkında bilgi aldı. 

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün, Yakacık’ta bulunan serasını ziyaret eden öğrencilere; Tema Kartal İlçe Sorumlusu Zuhal Solmaz ile Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli eşlik etti.

Yakacık Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören Tema gönüllüsü 15 öğrenci, serada yetiştirilen bitkiler ve üretim teknikleri hakkında yetkili personelden bilgi aldı. Sera içerisinde dolaşan öğrenciler, değişik türlerdeki bitkiler ile tanıştı. Eğitim gezisinin sonunda öğrenciler, edindikleri bilgiler doğrultusunda farklı türlerde bitkileri saksılara ekerek, bu bitkilerin yetiştirilmesi için ne gibi ihtiyaçları olduğunu öğrendi. 

Kartal Belediyesi Yakacık Serası

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı Yakacık Serası’nda, mevsimlik çiçek, farklı türlerde birçok ağaç çeşidi, yüzbinlerce fidanın yanı sıra gübreli toprak üretiliyor. 600 metrekare alan üzerine kurulu olan Kartal Belediyesi Yakacık Serası, fidanlık alanıyla birlikte toplam 8500 metrekare alanı kapsıyor. Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan park ve refüjlerde kullanılan fidanlar, Kartal’ın hem görünümüne hem de oksijen ihtiyacına katkı sağlıyor.


Anasayfaya git.

Son 50 HaberAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.