KARTAL’DA TEMİZLİK ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

14.05.2019

Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelindeki temizlik çalışmalarını 365 gün boyunca aralıksız sürdürüyor.  Evsel atık temizliğinin dışında vatandaşların evlerinden çıkan ve çöp kamyonları ile toplanması mümkün olmayan atıklar için ise özel olarak oluşturulan birimler hizmet veriyor. 

Evsel atık dışındaki çöpleri toplayan bu özel birimler, vatandaşlardan gelen talepler ve sahada temizlik denetimi yapan Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin talimatları doğrultusunda çalışıyor. 

Ev ve işyerlerinden çıkan beyaz eşya ve mobilya gibi büyük ölçekli atıkları toplayan ekipler, bu çalışmaları sırasında kepçeli ekskavatör ve kamyonet kullanıyor. İlçe genelinde faaliyet gösteren 5 ekip, 7 gün 24 saat esasına göre hizmet veriyor. 

Kartal’da toplanan atıklar ilk olarak, Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Atölyesi’ne getiriliyor ve buradan tırlar ile Şile’de bulunan döküm sahasına naklediliyor. Kartal Belediyesi’nin ilçe genelinden topladığı evsel olmayan atıkların aylık miktarı ise 1000 tonu aşıyor. 


Anasayfaya git.

Son 50 HaberAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.