KARTALLI ÖĞRENCİLER, TUBİTAK PROJELERİ İÇİN VETERİNER MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

07.05.2019


Kartal Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu öğrencileri, hazırladıkları Tübitak Projesi kapsamında Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret etti. 

Kartal Belediyesi’nin ilçedeki hayvan nüfusu sağlığı çalışmalarıyla ilgili Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Çoban’dan bilgi alan öğrenciler, hazırladıkları projeyle ilgili sorular sorarak, araştırma konularıyla ilgili detaylı bilgi topladı. Öğretmenleri ile birlikte ziyarete katılan 5 öğrenci, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün ameliyathanesini, sokak hayvanları hizmet aracını, tedavi gören hayvanları ziyaret etti. Tedavi gören bir kuzunun sevimli halleri ise öğrencilerin oldukça ilgisini çekti.

Tübitak’a gönderecekleri proje kapsamında gözlemde bulunmak ve bilgi toplamak amacıyla müdürlüğe ziyaret gerçekleştiren öğrencilerin elde ettikleri bilgileri, çalışmalarında kullanacakları öğrenildi. Ziyaret sırasında öğrencilere Kartal Belediyesi’nin ilçedeki hayvan nüfusunun sağlığı ve üremelerinin kontrol altına alınması konusunda aldığı önlemleri anlatan Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Çoban, sokak hayvanları için özellikle kış aylarında mama desteği de sağladıklarını söyleyerek bakımları ile ilgili öğrencilere bilgilendirmede bulundu.


Anasayfaya git.

Son 50 HaberAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.