Faaliyet Raporları

Sevgili Dostlar,

Kültürel zenginliklerimizi yerel uygulamalarla ön plana çıkaran, tarihî geçmişine, doğal sit alanlarına ve tabiat mirasına sahip çıkan bir yerel yönetim anlayışı ile yeni bir dönem Kartal'da başladı.

Halkımızdan aldığımız yetkinin sorumluluğunu bilerek; "iş yeri kapanan esnafın sorunu benim sorunum", "evde bakıma muhtaç yaşlı ve engellinin sorunu benim sorunum" diyerek ve tüm ötekileşmiş grupların sorunlarını sahiplenerek bir yılı geride bıraktık. Halkla iç içe, katılımcı bir yönetim modeli Kartal'da filizlendi. Muhtarların, demokratik kitle örgütlerinin, yerel sanatçıların, sporcuların, gençlerin ve kadınların bu sürece katılmaları işlerimizi daha da kolaylaştırdı. Dil, din, ırk ve mezhep ayrımı gözetmeksizin her kesimden ve her yaştan insana eşit hizmeti götürmenin yollarını aradık. Kapısı ardına kadar açık bir belediye yönetim anlayışı Kartal'ın röntgenini kısa bir sürede çekti ve ihtiyaçlara uygun çözümleri üretmeye başladı.

Önümüzde uzun bir yol var. Sizlerle omuz omuza yürüdüğümüz bu yolda sadece Kartal'ın bugününü değil aynı zamanda geleceğini de şekillendiriyoruz. Demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, insan haklarından ve emekten yana duruşumuz önümüzdeki yıllarda da temel felsefemiz olmaya devam edecektir.

Başkan yardımcılarımızdan belediye meclis üyelerimize, başkan danışmanlarımızdan birim müdürlerimize, işçimizden memurumuza gecesini gündüzüne katan çalışma arkadaşlarıma, beni bu yolda yalnız bırakmayan eşime ve kızıma, bizden desteğini esirgemeyen ve büyük bir aile olmamızı sağlayan Kartal Halkına...

En derin sevgilerimle....

Op.Dr. Altınok ÖZ
Kartal Belediye BaşkanıAnasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.