Askerlik celp ve sevk duyurusu

01.10.2019

Askerlik celp ve sevk duyurusu

Askerliklerine yedek subay, yedek astsubay ve er olarak karar aldıran yükümlülerin Kasım 2019 celbi sevk işlemleri 1'inci gruplar için sevk tarihi 1 Ekim 2019 tarihinde başlayıp 2 Ekim tarihinde bitecektir. 2’inci grup sevk tarihi 1 Kasım 2019 tarihinde başlayıp 2 Kasım 2019 tarihinde bitecektir. 3’üncü gruplar için sevk tarihi 2 Aralık 2019 tarihinde başlayacak 3 Aralık 2019 tarihinde bitecektir. Sevk işlemlerini zamanında yaptırmayan yükümlüler bakaya takibine alınacaktır.

Sevke tabii yükümlüler sevk edilecekleri eğitim merkezlerini 24 Eylül 2019 tarihinden  itibaren e-devlet kapısı üzerinden www.turkiye.gov.tr adresinden öğrenebilecekler, isteyen yükümlüler söz konusu tarihten itibaren askerlik şubelerine gitmeden sevk başlangıç tarihinden 15 gün önce e-devlet kapısından sevk işlemlerini yapabileceklerdir.

Sevk evraklarını almak üzere başvuran yükümlülerin, nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Askere alınacakların sevk evraklarını en geç 1'inci grup için 1 Ekim 2019, 2'inci grup için 1 Kasım 2019 3’üncü gruplar için 2 Aralık 2019  tarihine kadar almaları gerekmektedir. Sevk evraklarını alamayanlar ile aldığı halde birliklerine katılamayanlar bakaya suçunu işlemiş olacaklarından idari para cezasına veya mahkemeye verilerek cezalandırılacaklarından, yükümlülerin zamanında sevk evraklarını almaları ve birliklerine kendilerine tebliğ edilen tarihte katılmaları menfaatleri icabıdır.
 


Anasayfaya git.

Son 50 Duyuru
Anasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.