Orman Yangın İhbar Hattı

14.07.2017

Orman Yangınları ortalama %85’si insan kaynaklıdır. Bu kapsamda orman yangınına sebebiyet verebilecek her türlü piknik ateşi, anız, artık ve çöplük ateşi yakılmaması, cam ve cam kırıklarının atılması(Cam, güneş ışığını bir büyüteç gibi çimlere çeker. Çimler, tutuşarak alevlenmeye ve dolayısıyla yangının oluşmasına neden olacaktır.) Bunu takiben hava şartlarının yangına sebep olduğu özellikle rüzgarın şiddetli ve nisbi nemin düşük olduğu günlerde orman ve piknik alanının içerisinde vatandaşlarımızın ateşle ilgili faaliyetlerden uzak durmaları gerekmektedir. Diğer yandan orman yangınından haberdar olan vatandaşlarımızın ALO 177 orman yangın ihbar hattını arayarak orman teşkilatına haber verilmesini önemle bildiririz.

Orman Yangınları ortalama %85’si insan kaynaklıdır. Bu kapsamda orman yangınına sebebiyet verebilecek her türlü piknik ateşi, anız, artık ve çöplük ateşi yakılmaması, cam ve cam kırıklarının atılması(Cam, güneş ışığını bir büyüteç gibi çimlere çeker. Çimler, tutuşarak alevlenmeye ve dolayısıyla yangının oluşmasına neden olacaktır.)  Bunu takiben hava şartlarının yangına sebep olduğu özellikle rüzgarın şiddetli ve nisbi nemin düşük olduğu günlerde orman ve piknik alanının içerisinde vatandaşlarımızın ateşle ilgili faaliyetlerden uzak durmaları gerekmektedir.
Diğer yandan orman yangınından haberdar olan vatandaşlarımızın ALO 177 orman yangın ihbar hattını arayarak orman teşkilatına haber verilmesini önemle bildiririz.


Anasayfaya git.

Son 50 Duyuru
Anasayfaya git.
Kartal Belediyesi Kurumsal İnternet Sitesi Metin Versiyonu
İnternet sitemiz görme engelli kullanıcıların kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Uygun yazılımlar kullanılarak metin versiyonundan takip edilebilir.